Lucifer Yeni Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix’in tüm dünyada ses getirmeyi başaran fenomen dizisi Lucifer yeni sezon izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Resmi ağızdan dizinin yeni sezonunun ne zaman yayınlanacağı açıklandı.

Dijital yayın platformları son 10 yılda büyük bir popülarite kazanmış durumda. İnsanlar artık geleneksel şekilde TV kanallarından diziler izlemek yerine dijital yayın platformlarından daha özgür bir yapıyla beğendiği dizileri izliyor. Dijital yayın platformlarının geleneksel TV kanallarına göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki istenildiği her an istediği diziyi izleme özgürlüğü bulunması. TV kanallarında belli bir yayın akışı bulunmakta ve siz sevdiğiniz diziyi izlemek için o dizinin yayın tarihini ve saatini beklemek zorundasınız. Fakat dijital yayın platformlarında böyle bir şey söz konusu değil. İstediğiniz zaman istediğiniz diziyi rahatça izleyebilirsiniz. Ayrıca dijital yapımların daha yenilikçi olup özgürlük içermesi de cabası.

Dünyada ve ülkemizde dijital yayın platformu denilince akla ilk gelen platform Netflix olmaktadır. ABD merkezli bir dijital yayın platformu olan Netflix, bugün zengin dizi ve film kütüphanesiyle, Türkiye de dahil, çok sayıda ülkede hizmet vermektedir. Netflix’in pek çok orijinal dizisi en çok konuşulan diziler arasında yer almayı başarmıştır. O dizilerden biri de Lucifer isimli yapımdır. Çok ciddi bir izleyici kitlesine sahip olan diziyle ilgili şu sıralar en çok merak edilen konu Lucifer yeni sezon tarihinin ne olduğudur. Fakat bu soru artık kafanıza takmanıza gerek yok çünkü resmi ağızdan dizinin yeni sezonunun çıkış tarihi açıklandı.

Lucifer Yeni Sezon Çıkış Tarihi

Dizinin takipçilerinin çok iyi bileceği üzere Lucifer 5. sezon aslında yayınlanmıştı fakat 1 kısım şeklinde yayınlanmıştı ve 2. kısmın ileriki tarihte yayınlanacağı belirtilmişti. 5. Sezon 1. kısmı izleyip bitiren izleyiciler yeni bölümlerin ne zaman çıkacağıyla ilgili yapımcıları ve Netflix’i soru yağmuruna tutmaya başlamıştı. Nihayet o soru yağmurları karşılığını buldu ve Netflix resmi Twitter hesabından Lucifer yeni sezon tarihiyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Lucifer 5. sezon 2. kısım 28 Mayıs 2021 tarihinde her zaman olduğu gibi Netflix platformu üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak. Netflix’in konuyla ilgili resmi tweet’ine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lucifer Konusu

Lucifer dizisini daha önce izlememiş ve izlemeyi düşünenler için Lucifer konusu ile ilgili spoiler vermeden bilgiler paylaşmaya çalışalım. Diziye ismini de vermiş olan ana karakterimiz Lucifer Morningstar aslında bir şeytandır. Cehennemden ve tanrı olan babasından sıkılmış olan Lucifer, dünyaya gitmeye ve burada bir insan gibi yaşamaya karar verir. Dünyaya geldikten sonra kendine bir bar açıp burada yaşamaya çalışan Lucifer’ın başını bela ve musibetler bırakmaz. Tanrı olan babası onun dünyaya gitmiş olmasına aşırı derecede sinirlenmiş ve onun tekrar cehenneme gelmesi için her türlü yolu denemeye çalışır. Fakat Lucifer’ın pes edip babasının yanına yani cehenneme dönmeye hiç niyeti yoktur.

Öte yandan Lucifer’ın şeytan olmasından dolayı dünyada diğer normal insanlara göre bazı avantajlara sahip olduğunu da söylemek gerek. Bu avantajlardan ilki ölümsüz olması diğeri ise tüm kadınları çok kısa sürede etkileyebilmesi. Polis departmanında dedektif olarak görev yapan Chloe Docker, Lucifer’ın dikkatini çekmiştir. Chloe diğer kadınlardan farklıdır çünkü Lucifer’ın cazibesine karşı koymayı başarmış ve etkilenmemiştir. Bu durum Lucifer’ın ona daha fazla ilgi göstermesine ve etkilemek için daha fazla peşinde gezmesine yol açmıştır.

Lucifer yeni sezon ile birlikte senaryo çok daha farklı bir noktaya doğru ilerlemiş olsa da dizinin ana konusu ve teması bu şekildedir. Dizinin türünü aşk, polisiye, komedi ve macera şeklinde tanımlayabiliriz.

Lucifer Yayın Tarihi

Lucifer dizisi her ne kadar şu anda sadece Netflix platformunda yayınlasa da dizinin ilk yayınladığı platformun Netflix olmadığını söylemek gerek. Öyle ki Lucifer’ın ilk sezonu Ocak 2016 yılında yayınlanmıştır ve yayınlandığı yer ise FOX televizyonudur. Dizinin ilk 3 sezonu bu şekilde FOX televizyonunda yayınlandıktan sonra kanal, projeyi iptal etme kararı aldı. Bu noktada devreye giren Netflix, dizinin yayın haklarını satın almış ve Netflix platformunu yayınlanacak şekilde diziyi devam ettirme kararı almıştır. Böylece dizi, platform değiştirerek yayın hayatına devam etmiştir.

Lucifer yeni sezon ve eski sezon bölümleri dahil tüm bölümleri Netflix Lucifer sayfasında görüntüleyip dilediğiniz bölümü yüksek kalitede Türkçe dil seçeneği de dahil olmak üzere pek çok dil seçeneğiyle izleyebilirsiniz.

  • Bir Yorum Yaz