Masumlar Apartmanı Hangi Gün Yayınlanıyor?

TRT 1’in ilgiyle takip edilen dizisi Masumlar Apartmanı hangi gün yayınlandığı, diziyi izleyen ve izlemeyi düşünen pek çok kişinin aklında olan bir sorudur. Gelin bu soruyu ve dizi hakkındaki pek çok şeyi yanıtlamaya çalışalım.

TV dizilerinin içerikleriyle ilgili her dönem belli trendlerin oluştuğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bir dönem komedi dizileri trend haline gelirken başka bir dönem ise askeri hikayeleri konu edinen diziler ön plana çıkabiliyor. Günümüzde Türk televizyonlarında oluşan trende baktığımızda özellikle iki konunun öne çıktığını görüyoruz: mafya ve psikoloji temalı konular. Özellikle son 1-2 yıldır insan psikolojisini ve bu psikolojinin bozulmasıyla birlikte ortaya çıkan dramatik hikayeleri konu edinen diziler, izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bu tür dizilerin başında da TRT 1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı isimli yapım gelmektedir. Dikkat çekici ve aynı zamanda merak uyandırıcı hikayesiyle izleyenleri kendine bağlamayı başaran Masumlar Apartmanı hangi gün yayınlandığı, konusunun ne olduğu ve nereden esinlenildiği gibi merak edilen soruların hepsine içeriğimizde yanıt bulabileceksiniz.

Masumlar Apartmanı Hikayesi

Masumlar Apartmanı dizisinin konusu ve hikayesiyle ilgili bilgi vermeye başlarken ilk olarak dizi hikayesinin temelinin nereden geldiğinden bahsedelim. Bir psikiyatr ve aynı zamanda yazar olan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun İçi-Çöp Apartman” isimli romanı, bu dizi için esin kaynağı olmuştur. Dizinin hikayesi, bu kitapta anlatılanlardan uyarlanmıştır.  Dizinin ana karakterlerinden olan Gülben ve Safiye iki kardeştir. Bu iki kardeşin en büyük sorunu obsesif, takıntılı, davranışlar sergilemeleridir. İkisi de temizlik konusunda aşırı titiz davranır ve aynı zamanda agorafobi’den (kapalı alanda kalma korkusu) dolayı insan içine çıkmakta zorlanırlar. İki kardeş arasında özellikle Safiye’nin obsesif davranışları çok daha belirgindir.

Bu iki kardeş dışında bir kardeş daha bulunmaktadır: Han. Ablaları gibi sosyal fobiler sergilemese de Han’ın da çeşitli psikolojik sorunları vardır. Bu sorunlardan kaynaklı olarak Han; çöp karıştırma, aşırı seviyede birikim yapma, çevresindekileri aşırı derecede sahiplenme ve öfke kontrolünde zorlanma gibi davranışlar göstermektedir. Han, bir gün aynı apartmanda bulunan İnci ile tanışır. Dedesi ve kardeşiyle birlikte yaşayan İnci’nin dedesinin aşırı korumacı bir yapıya sahip olduğu görülmektedir. Aileleri tarafından yıpratılan ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan İnci ve Han, birbirlerine aşık olur. Fakat Han’ın sergilediği aşırı sahiplenme, cinsiyetçi yaklaşımlar ve öfke kontrolünü sağlayamama gibi davranışlar, İnci’yi çok rahatsız eder. İnci ve Han’ın aileleri de birbirleriyle çok iyi anlaşamıyordur.

Dizi; İnci ve Han’ın birbirleriyle ve aileleriyle ilgili gerçekleri öğrenmesi, Han’ın ablalarının kardeşlerini kaybetme korkusuyla onu İnci’den kıskanması gibi konuları temel alarak ilerler. Dizi konusundan bahsettiğimize göre şimdi de dilerseniz Masumlar Apartmanı hangi gün TV’de yayınlanıyor konusundan bahsedelim.

Masumlar Apartmanı Hangi Gün Yeni Bölümleri Yayınlanıyor?

15 Eylül 2020 tarihinde ilk bölümüyle yayın hayatına başlayan Masumlar Apartmanı, şu ana kadar 27 bölüm yayınlamış ve her bölümde reytinglerin ilk sıralarını zorlamayı başarmıştır. OGM Pictures isimli yapım şirketi tarafından yapım görevi üstlenilen dizinin yapımcılığını ise Onur Güvenatam yapmıştır. Psikolojik dram temasıyla televizyon dizileri arasına yeni bir soluk getirmeyi başaran dizinin her bölümünün yaklaşık 150 dakika sürdüğü bilgisini de vermeden geçmeyelim.

Reytinglerde ilk sıraları zorlamasından da net olarak görülebileceği gibi dizi, çok büyük bir kitle tarafından güncel olarak takip ediliyor. Bunun bir sonucu olarak da Masumlar Apartmanı hangi gün TV’de izlenebileceğine dair sorular da çok sık sorulmaktadır. Dizi, her salı akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanmaktadır. Diziyi güncel olarak yayınlandığı andan itibaren takip etmek isterseniz her salı akşamı TRT 1’den izleyebilirsiniz. Öte yandan TV’de değil de internet üzerinden diziyi izlemek isterseniz TRT 1 Masumlar Apartmanı sayfası üzerinden yayınlanan tüm bölümleri yüksek kalitede izleyebilirsiniz.

Masumlar Apartmanı Oyuncu Kadrosu

Güçlü ve dikkat çekici bir oyuncu kadrosuyla izleyicilerin karşısına çıkan Masumlar Apartmanı oyuncu kadrosu içerisinde en dikkat çeken isimlerden biri Ezgi Mola’dır. Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola dışında Gülben karakterini Merve Dizdar; Han karakterini Birkan Sokullu ve son olarak İnci karakterini ise güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah oynamaktadır. Bu başrol karakterleri dışında daha pek çok  başarılı yan karakterler de diziye güç katmaktadır.

  • Bir Yorum Yaz